Dieta cukrzycowa

Oprócz leków obniżających poziom cukru we krwi podstawą leczenia cukrzycy jest dobrze opracowana, niskokaloryczna dieta. Cukrzyk wcale nie musi rezygnować z dobrej kuchni. Dieta cukrzycowa też może być smaczna i urozmaicona, musimy tylko przestrzegać kilku zasad. Jak każda inna, powinna pokrywać zapotrzebowanie na składniki odżywcze oraz witaminy i składniki mineralne.

Źródłem większości białka powinny być: chudy drób, cielęcina, wołowina, ryby, chude wysokogatunkowe wędliny, chude mleko i jego przetwory, jaja. Dietę wzbogać w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, czyli olej sojowy, kukurydziany lub sojowy oraz jednonienasycone kwasy tłuszczowe, czyli oliwę z oliwek i olej rzepakowy, jednocześnie unikając nasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak smalec, słonina, tłuste mięso, wędliny, masło, tłuste mleko i jego przetwory. Zwiększ też udział w diecie związków antyoksydacyjnych, czyli witamin C, E i β-karotenu, związków polifenolowych oraz zwróć uwagę na prawidłową podaż witamin B6, B12 i kwasu foliowego.

 

Zdecyduj czy chcesz dowozy od poniedziałku do niedzieli (zalecamy), czy wolisz wariant bez niedzieli lub bez soboty i niedzieli,

Poinformuj nas do której chcesz, żeby przywieźć Ci posiłki (6.00 do 9.00).

Zapoznaj się z naszym regulaminem oraz wypełnij kwestionariusz i prześlij go nam na maila. Złóż zamówienie w sklepie.

Ciesz się wygodą, a swój zaoszczędzony czas przeznacz na rzeczy, które lubisz.

* Przy zamówieniu min. 3 tygodni udzielamy rabatu 1 zł do każdego dnia, min. 4 tygodnie 2 zł do każdego dnia.

* Umów się z naszym trenerem personalnym to zrobimy Ci analizę składu ciała (przy min. 3 tygodniach za darmo) Tanitą.

Free Joomla! template by Age Themes